Vážne nehoda veterana 2.8.2016- pozri viac NOVINKY

Dna 26.augusta 2016 sa na ceste v Holandsku stala Vážna dopravna nehoda pri prevoze veterana Rolls Royce 1936 Phantom III. Občan Švajčiarska si bol kupiť v holandsku krasneho Rollsa u predajcu historických vozidiel.Pre vozidlo išiel s  Range Roverom a novým   prívesom, ktorý si kupil . Po kupe vozidla u predajcu a naložení Rollsa sa vydal na spiatočnú cestu. Po asi 60 km na ceste sa dostal do problemov, prives sa rozkmital, auto zišlo z cesty , narazilo do stromu, prevrátilo sa aj s privesom s upevneným Rolls Roysom. Našťastie posadka utrpela len drobne poranenia,no Range Rover je totalne zničený,privesný vozik tak isto, je v ráme skrútený, a Rolls Roys totalne zničený. Majitel nemal príves ani náklad poistený a tiež ani Rolls Roys nebol poistený. Vodič majitel uviedol, že išiel max 55 km/h čo potvrdili aj svedkovia nehody

Podla analytikov nehody, Rolls Roys bol spravne naložený a spravne upevnený na prívese, aj ked je to ťažke vozidlo.Analytici usudzuju, že jedna z možných príčin, je zlyhanie vzduchoveho odpruženia EAS u ťažneho vozidla Range Rover a to bud nespravne nastavením alebo zlyhanie jedneho vzduchoveho valca čo malo pravdepodobne príčinu nestability privesného vozidla a jeho rozkmitanie.

Odbornici presadzuju pri ťahaní veteranov štardantné odpruženie ťažneho vozidla a uplne idealne je ťažne vozidlo s ramom.Pri tejto nehode môže byť aj viacej príčin, ale zatial sa len skumajú.

Na základe tejto nehody ale aj nehôd mojich kamaratov pri prevoze veteranov doporučujem venovať tejto doprave mimoriadnu pozornosť a opatrnosť.

Ing.Emil Môcik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *